Medikinet® 30mg Değiştirilmiş Salımlı Kapsül

Metilfenidat hidroklorür
Ürün Bilgisi
Net Miktar:
30 Değiştirilmiş Salımlı Kapsül
Form:
Kapsül
Etkin Madde:
Metilfenidat hidroklorür

MEDİKİNET® dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) tedavisinde kullanılır. 6-17 yaş arasındaki çocuklar ile ergenlerde ve 18 yaş üstü yetişkinlerde kullanılır. Ancak sadece; danışmanlık, davranış terapisi gibi, ilaç içermeyen tedaviler denendikten sonra kullanılır.

MEDİKİNET® dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) tedavisinde kullanılır. 6-17 yaş arasındaki çocuklar ile adolesanlarda ve 18 yaş üstü yetişkinlerde kullanılır.

6-17 Yaş Arası: Başlangıçta önerilen doz günde bir veya iki kez 5 mg’dır (kahvaltıda ve öğle yemeğinde). Gözlemlenen etkinlik ve tolerabilite çerçevesinde gerekirse doz haftalık aralıklarla 5-10 mg artırılabilir. 18 Yaş Üstü:  Önerilen tedaviye başlangıç dozu 10 mg’dır. Gerekli olursa, gözlemlenen etkililik ve tolerans seviyesine göre günlük dozlarda haftalık olarak 10 mg’lık artış yapılabilir. Toplam günlük doz sabah ve öğlen olmak üzere iki uygulamaya bölünebilir.

MEDİKİNET®’i sabahları daima tok karnına alınız (kahvaltı sırasında ya da hemen sonrasında). Tok karnına alınması yeterli uzatılmış etkinin elde edilmesi için çok önemlidir. Tabletler bütün olarak bir su bardağı su ile içilebilir.

Alternatif olarak, tabletler ikiye bölünerek öğünlerle birlikte veya öğünlerden hemen sonra alınabilir.

Kapsül

ASRAP